Коротка довідка

Адмінприміщення підприємства в місті Богуслав
Державне підприємство «Богуславське лісове господарство» (скорочена назва ДП «Богуславський лісгосп») розташоване в південній частині Київської області на території Богуславського, Таращанського і Рокитнянського адміністративних районів.
У 1936 році на базі Богуславського ліспромгоспу був організований ДП «Богуславський лісгосп» у складі 9 лісництв: Сухоліського, Синявського, Ольшаницького, Богуславського, Улашівського, Таращанського, Поташнянського, Медвинського, Корсунського.
В 1940 році Сухоліське лісництво, як територіально ближче розміщене до Білоцерківського лісгоспу, було повністю передано до його складу.
У зв`язку з утворенням Черкаської області в 1954 році Корсунське лісництво (без урочища „Москаленки”) було передане Канівському лісгоспу, оскільки Корсунський адміністративний район, на території якого розміщене лісництво, повністю увійшов до складу Черкаської області.
У складі Богуславського лісгоспу в 1955 році залишилося 7 лісництв: Таращанське, Богуславське, Поташнянське, Улашівське, Ольшаницьке, Медвинське, Синявське.
Згідно постанови РМ УРСР від 30 листопада 1959 року №1834 та наказу Головного управління лісового господарства та лісозаготівель при РМ УРСР від 4 грудня 1959 року №3, Богуславський лісгосп був реорганізований в комплексне лісове підприємство Богуславський лісгоспзаг.
У 1963 році Синявське лісництво було перейменовано у Бушевське лісництво.
В 1991 році на підставі постанови Ради Міністрів УРСР від 12.07.1991 р. № 182, наказу Мінлісгоспу України від 31.10.1991 р. № 133 «Про організаційну структуру управління лісовим господарством» Богуславський лісгоспзаг був перейменований в Богуславський держлісгосп.
У 2005 році, згідно Наказу Державного комітету лісового господарства України № 108, Богуславський держлісгосп було перейменоване у державне підприємство «Богуславське лісове господарство» (надалі – лісгосп).
До складу лісгоспу входить сім лісництв: Богуславське, Поташнянське, Медвинське, Таращанське, Улашівське, Бушевське, Ольшаницьке, Богуславський та Ольшаницький нижні склади, Богуславський транспортний цех та Таращанський цех переробки деревини.
Загальна площа лісгоспу становить 30164,5 га, площа, вкрита лісом – 28177,6 га. Твердолистяні насадження на підприємстві складають 82,5 % насаджень,  решта – хвойні та м’яколистяні. Тому, головним завданням лісгоспу є відтворення дубових насаджень, як основної лісоутворюючої породи.
Основним напрямком діяльності лісгоспу є проведення заходів з відновлення лісів з орієнтацією на головні лісоутворюючі породи та підвищення їхньої продуктивності, охорона та захист лісонасаджень від незаконних порубок, пожеж, хвороб та шкідників.
Щорічно висаджується близько 200 га лісових культур, догляд за якими проводиться на площі 1500 га сучасною технікою та механізмами: культиваторами КЛБ – 1,7 та кущорізами.
В розсадниках щороку вирощується понад 1,3 мільйони сіянців основних лісоутворюючих порід: дуба черешчатого, сосни звичайної та інших супутніх порід. Жолуді дуба черешчатого (близько 15 тонн) та насіння сосни звичайної (близько 30 кг), для посіву у розсадниках, заготовлюються з власних насаджень.
На підприємстві створені теплиці для живцювання декоративних порід – самшиту, туї, ялівцю. Після укорінення живці висаджуються в шкільні відділення лісових розсадників. Для вивезення лісопродукції підприємством задіяно 15 вантажних автомобілів (три з яких обладнані краном–гідроманіпулятором) та 4 крани для навантаження.
Від усіх рубок заготовлена лісопродукція щорічно надходить на два нижні склади та відвантажується споживачам.